Ultima video-stire

Mani Gyenes - întâmpinat cu tort şi şampanie de colegii de la Autonet(FOTO&VIDEO)

Data: 23 Jan 2012 (inapoi la stire)

Conducerea Autonet i-a pregătit şi în acest an o mică supriză sportivuui Emanuel Gyenes, cel mai bun român care a participat vreodată la competiţia mondială Dakar. Mani a fost întâmpinat cu aplauze şi felicitat de colegi.Sătmăreanul Emanuel Gyenes, care a obţinut cel mai bun scor pentru un român la raliul Dakar, a fost întâmpinat astăzi de colegii de serviciu de la Autonet Satu Mare cu tort şi şampanie.

 

Încă de la intrarea în sediul firmei de pe str. Aurel Vlaicu, colegii i-au scris numele cu nisip. În sediul firmei la care este angajat în aplauzele colegilor, a primit un tort pe care era o figurină în forma motocicletei sale, un KTM 450, un tort cu o figurină în formă de autoturism inscripţionat Autonet şi o şampanie.

După ce a deschis şampania, Mani s-a pupat cu colegele, a ciocnit un pahar de şampanie, fiind felicitat de toată lumea.

"A fost un concurs bun, mult mai greu decât anul trecut şi pot să spun că am fost mult mai bine pregătit, ştiam ce mă aşteaptă. Cele mai mari greutăţi le-am avut la setarea motocicletei în primele două zile, la suspensie şi carburant. Motocicleta nu se comporta cum mă aşteptam şi puteam să am surprize neplăcute", a declarat Emanuel Gyenes.

 

Tânărul motociclist ar fi vrut să înceapă cursa între primii 28 de concurenţi, dar a fost pe locul 38 şi a reuşit până la final să urce pe locul 17 la general.

 

 

"Sunt mulţumit de rezultat, dar anul trecut am fost pe 18, plus locul 1 la Maraton, parcă anul trecut simţeam că sunt mai mândru. Anul acesta nu am explodat aşa, a fost interesant, aş fi vrut să fiu printre primii 15", a adăugat Gyenes.

 

Sportivul, care a parcurs cei 8500 de km fără nicio penalizare crede că se va înscrie şi la cursa de anul viitor, iar pentru acest an îşi propune să concureze la cel puţin două etape ale campionatului mondial de moto cross, dar şi la toate etapele Campionatului Naţional de Endurocross, ca să câştige şi în acest an titlul de campion naţional şi să devină "maestru al sportului", titlu care se acordă unui sportiv care este de cinci ori campion naţional.

 

Emanuel Gyenes a obţinut cel mai bun loc obţinut vreodată de un român la raliul Dakar, ocupând în competiţia din acest an poziţia 17 la clasamentul general pe o motocicletă KTM 450.

 

 

Sursa video: PortalSM
Sursa PortalSM
Vizite(999)
Comentariu:
 
Nume:
 
Email:
  (email-ul ramane confidential)
Phone:
(numarul de telefon ramane confidential, a se completa doar in cazul concursurilor)
 
(PortalSM.ro nu este responsabil juridic pentru conținutul comentariilor de mai jos. Responsabilitatea juridică pentru comentariile dvs. vă revine în exclusivitate.)
ungurubulan (27.01.2012 la ora 22:35) a spus...
Ai dreptate ".......," desi nu stiu cine esti. Da, ai dreptate, insa Mani nu are legatura cu asta. Si oricum, l-au primit cu nisip, iar ideea vine la Personal, de la incompetenta de ..., care are functia pe care o are fiindca este amanta directorului gen., ala chel si cu ochelari de soare din prima poza. Auzi, sa-l primesti cu nisip cand inca Mani nu si-a tot nisipul din chiloti...... Idioata!
Gyusi, (24.01.2012 la ora 09:35) a spus...
Bravo Many!!!
......... (24.01.2012 la ora 01:58) a spus...
mda...autonet.....o firma mafiota. care pe langa serviciile ei de ... nu respecta clientii...si mai presus de toate. angajatii! o firma care isi bate joc de angajati!
alex, (23.01.2012 la ora 22:01) a spus...
pacat ca lucra la o firma de rahat
Guerilla urbana (23.01.2012 la ora 18:29) a spus...
felicitari...
vasile, (23.01.2012 la ora 18:10) a spus...
felicitări

Mai multe video-stiri...

Autentificare

 
 
Cont nou!Cont nou!

PNDC

Grand Mall Cinema

Zilele Orasului Satu Mare 2012

Paprika Chef

Sarmexin

Voteaza Nicolae Fodor

Ultimele comentarii

Targ de adoptie animale

Stil masculin

Ora Adevarului

Blog Adrian Pop

Cele mai...

cititeproaspetecomentate

Samtel

Radio Unu

Reclama ta

Live SM

AAPSM

Piata SM

Ziare
ziare
Smarty Web Director




Statistică vizitatori PortalSM

Toate drepturile sunt rezervate. Niciun material de pe acest site nu poate fi
reprodus parţial, integral sau modificat fără permisiunea anterioară a editorului.

Developed by Daniel Costea