Politic

Senzaţional! PPDD Satu Mare "visează" la peste 50% la alegerile locale

Data: 27.01.2012 14:56
Sursa foto: PortalSM

Senzațional! Partidul Poporului Dan Diaconescu se aşteaptă să obţină peste 50% din voturi la alegerile din acest an la nivel de Satu Mare. Afirmația a fost făcută astăzi într-o conferinţă de presă de reprezentanţii partidului, Dorin Pop, preşedintele organizaţiei judeţene, Petru Ardelean, preşedintele organizaţiei municipale, Cobârză Gheorghe, vicepreşedintele organizaţiei judeţene şi vicepreşedinţii organizaţiei municipale Vasile Lobonţ şi Pop Agnes.

 

Conducerea PPDD din Satu Mare are planuri mari pentru alegerile din anul acesta, unde se aşteaptă să obţină 71% din voturi pe plan naţional, la alegerile parlamentare, iar entuziasmul nu îi părăseşte nici când vine vorba de alegerile locale, întrucât la Satu Mare spun că vor obţine peste 50%, totuşi sub media pe ţară deoarece „ştiţi că aici nu se poate mai mult din cauza unora”, probabil a UDMR-ului.

Plini de optimism, aceştia dau asigurări că vor avea majoritate la nivel naţional, „la fel cum s-a întâmplat în Ungaria, unde un partid care avea doar 15% înainte de alegeri, a reuşit să obţină cele mai multe voturi”.

Potrivit unui sondaj realizat de PPDD, la funcţia de preşedinte Dan Diaconescu ar obţine 72%, în timp ce contracandidaţii ar avea doar nişte scoruri modeste: 12% Crin Antonescu, 10% Vadim Tudor şi 2% Victor Ponta. Ba mai mult, „USL-ul are doar 22%” în sondaje, doar că acestea fiind măsluite indică un procent favorabil alianţei.

Liderul spiritual al partidului este Dan Diaconescu, acest „Vlad Ţepeş”, după cum îl caracterizează conducerea de la Satu Mare, nu este nici măcar simplu membru în partid, deoarece „este realizator TV şi nu poate”, însă va fi susţinut în încercarea de a obţine mandatul de preşedinte al României, în 2013, care indubitabil va salva ţara de „ciocoii”, care şi-au făcut de cap până acum.

„În discursul său inaugural, aplaudat la scenă deschisă, fondatorul formațiunii politice, Dan Diaconescu, a făcut o amplă analiză a Stării Națiunii, concluzia fiind că, în România: ”Ciocoii sunt problema, iar noi suntem soluția!”. Acesta s-a arătat hotărât să devină un ”Vlad Țepeș - varianta 2012”, având alături o echipă de elită (”Dream Team”), pregătită să salveze țara din mâinile celor care o distrug, sistematic, de 22 de ani încoace”, a cuvântat preşedintele organizaţiei judeţene, Dorin Pop, dând citire unui comunicat de presă venit de la nivel naţional.

Preşedintele PPDD Satu Mare a spus că după conferinţa naţională numărul membrilor a crescut cu peste 400.000 de persoane ajungând la 1.040.000. Acesta a menţionat că la conferinţă a participat şi o delegaţie din Satu Mare formată din 16 persoane deşi ar fi mers mai mulţi membri, doar că sala avea locuri limitate.

 

viitori membri PPDD Satu Mare

 

Pop a precizat că la nivelul judeţului Satu Mare sunt până acum 2557 membri şi 46 de organizaţii, însă numărul acestora va spori precum drojdia aluatul. Aceştia nu contenesc să prelucreze noile adeziuni, o dovadă vie fiind cele două persoane, soţi şi soţie care s-au nimerit taman în mijlocul conferinţei de presă la sediul partidului pentru a-şi exprima dorinţa de a se alătura partidului înfiinţat de „Vlad Ţepeş”.

 

Printre organizaţiile cu cei mai mulţi membri sunt Livada cu 220, Cămârzana – 134, Vetiş – 139, Certeze – 120, Călineşti – 96 sau Viile Satu Mare – 87.

La finalul conferinţei, preşedintele Dorin Pop a anunţat că strâng semnături pentru demisia lui Traian Băsescu, până acum totalizând peste 1000 de semnături la nivelul municipiului Satu Mare, datele din judeţ nefiind încă prelucrate, dar campania continuă şi în perioada următoare.

 

Dorin Pop, preşedintele PPDD Satu Mare

Sursa: PortalSM
Tag-uri: PPDD Satu Mare, Dan Diaconescu, Dorin Pop
Comentarii(9) Vizite(778)
Comentariu:
 
Nume:
 
Email:
  (email-ul ramane confidential)
Phone:
(numarul de telefon ramane confidential, a se completa doar in cazul concursurilor)
 
(PortalSM.ro nu este responsabil juridic pentru conținutul comentariilor de mai jos. Responsabilitatea juridică pentru comentariile dvs. vă revine în exclusivitate.)
din cartier (03.02.2012 la ora 09:31) a spus...
panaramele astea de la PPDD nici coeficient de mecla nu au, ce sa mai vorbim de coeficient de inteligenta nici moaca nu-i ajuta
alfa, (31.01.2012 la ora 08:31) a spus...
în Satu Mare sunteți aproape inexistenți.
autor (30.01.2012 la ora 20:10) a spus...
:)))))))))))))
calin, (30.01.2012 la ora 09:07) a spus...
mai nebuni ca D.D. , sa se multumeasca daca obtin 3% , dar si acest procent e destul de mare
calin (29.01.2012 la ora 20:24) a spus...
Domnule POP DORIN fotografia aceasta este luata de la panoul politiei cu disparuti trebuie sa va gasesca cineva ,,asa vreti voi sa cistigati alegerile cu 50% cu asfel de caricaturi
Tdr, (29.01.2012 la ora 18:33) a spus...
Voi de pe ce meleaguri ati aterizat pe la noi ?
nick (29.01.2012 la ora 00:23) a spus...
VISE PLACUTE DOMNULUI DORIN POP SI SEFULUI SAU DAN DIACONESCU. IN VECI PURURI AMIN ACESTI HANDICAPATI MINTAL NU VOR FI ACCEPTATI IN SOCIETATE,CU ATAT MAI PUTIN IN POLITICA!!!! MERGETZI LA SAPAT DE SANTZURI SAU LA DESZAPEZIRI. FACETZI CEVA UTIL PENTRU SOSCIETSTEA ROMANEASCA!!!!!!!!!!!
pokemon , (28.01.2012 la ora 13:28) a spus...
niste trogloditi paranoici , vrabia malai viseaza , cine va voteaza pe voi trepadusilor , trepiezilor, retardatilor ? La balamuc cu voi !
vasile (27.01.2012 la ora 19:42) a spus...
nu am înţeles ce vreţi voi să salvaţi de fapt. găndiţi-vă cum o să vă salvaţi dezastrul din alegeri care vă aşteaptă. Poate un 0,5% - 0,7% puteţi obţine. cu nea Petrică pentru care partidul vostrul este cel puţin al şaselea partid din care face parte. BRAVO

Mai multe stiri...

Slujbă de Sfinții Împărați Constantin și Elena

Data: 21.05.2012 17:13

Cum era şi normal, candidatul USL Dorel Coica a fost alături de credincioşi şi la sărbătoarea creştină a Sfinţilor Împăraţi Constantin şi Elena, la biserica cu a (...)

Ovidiu Silaghi şi-a angajat până acum 11 consilieri şi secretari personali. Vezi lista

Data: 21.05.2012 16:56

Noul ministru al Transporturilor, Ovidiu Silaghi, a angajat la cabinetul sau, pana in prezent, 11 persoane dintre care 8 consilieri personali, potrivit unei l (...)

Campionat de tenis de masă, organizat de Tineretul PDL Odoreu

Data: 21.05.2012 11:50

Tineretul PDL Odoreu a organizat în data de 20.05.2012 un Campionat de Tenis de masă dedicat sportivilor amatori, în competiţie fiind (...)

Dan Diaconescu a făcut senzaţie în rândul simpatizanţilor. Vrea să alunge ciocoii din Satu Mare

Data: 20.05.2012 18:23

Fondatorul PPDD, Dan Diaconescu, s-a aflat astăzi în judeţul Satu Mare. Patronul OTV şi candidatul PPDD la preşedinţia României a avut (...)

Dorel Coica încheie un contract social pentru Satu Mare cu locuitorii oraşului

Data: 20.05.2012 17:58

Candidatul USL la Primăria Satu Mare, dr. Dorel Coica, a prezentat astăzi, în cadrul unei conferinţe de presă, contractul social pentru Satu Mare, care v (...)

Candidatul USL Dorel Coica la liturghia Bisericii Ortodoxe din Sătmărel

Data: 20.05.2012 17:07

Programul candidatului USL, Dorel Coica a continuat cu participarea la liturghia de duminică la Biserica Ortodoxă Sătmărel cu hramul Sfântului M (...)

Csehi Árpád, de vorbă cu sătmărenii din pieţele de alimente

Data: 20.05.2012 12:31

  Preşedintele Consiliului Judeţean Satu Mare, Csehi Árpád Szabolcs, candidatul UDMR la preşedinţie pentru un nou mandat, a (...)

Silaghi promite centură pentru Satu Mare „cât mai repede posibil”

Data: 19.05.2012 18:28

Ministrul Turismului şi Infrastructurii, sătmăreanul Ovidiu Silaghi, a susţinut astăzi o conferinţă de presă la sediul PNL Satu Mare, precizând că vrea s (...)

Dan Diaconescu vine duminică la Satu Mare

Data: 19.05.2012 15:42

Dan Diaconescu se va afla duminică, 20 mai, la Satu Mare, el având programate întâlniri cu susţinătorii şi cu candidaţii din mai multe (...)

Concert Aurel Tămaș, în organizarea USL

Data: 19.05.2012 08:48

Uniunea Social Liberală invită toți sătmărenii să participe luni, 21 mai a.c., orele 19 la concertul extraordinar susținut de consacratul și popularul cantautor (...)

Elevii de la Slavici, interesați de programul politic al dr. Coica Dorel

Data: 19.05.2012 08:44

Grija dr. Coica faţă de locuitorii oraşului municipiului Satu Mare nu este regizată doar pentru campania electoral, ca dovada că vineri a acceptat invitaţia (...)

Aurelia Fedorca îşi propune să creeze 1.000 de locuri de muncă la Negreşti-Oaş

Data: 18.05.2012 22:35

Candidatul Uniunii Social Liberale (USL) la Primăria oraşului Negreşti-Oaş, Aurelia Fedorca, îşi propune să creeze în următorii ani 1.000 de (...)

Candidatul USL Dorel Coica vrea să facă ordine în pieţe

Data: 18.05.2012 14:07

Dorel Coica, candidatul USL la Primăria Satu Mare a continuat şi astăzi dimineaţă întâlnirile cu alegătorii, Piaţa Micro 17 şi străzile colaterale (...)

Dr Coica a ascultat problemele locuitorilor din Carpaţi I

Data: 17.05.2012 21:29

Aproximativ 100 de cetăţenii ai cartierului Carpaţi 1 au venit joi, 17 mai 2012, la întâlnirea cu candidatul la Primăria municipiului Satu Mare, d (...)

Senatorul Valer Marian cere demisia a 22 de şefi de instituţii. Vezi lista

Data: 17.05.2012 18:40

Senatorul Valer Marian le cere şefilor de instituţii deconcentrate, numiţi politici sau care au comis abuzuri şi fapte de corupţie, să demisioneze cât (...)

Rolul tinerilor în politică, în dezbatere la Cafeneaua publică Negreşti-Oaş

Data: 17.05.2012 18:19

A doua sesiune de dezbateri în cadrul “Cafenelei publice” organizate vineri de Uniunea Social Liberală la Negreşti-Oaş are ca temă (...)

Liderii Cartel Alfa susţin candidaţii USL

Data: 17.05.2012 17:53

Liderii Cartel Alfa au anunțat astăzi într-o conferinţă de presă că îi susţin pe cei doi candidaţi USL, Dorel Coica la Primăria Satu Mare şi (...)

Nicolae Fodor: Voi lupta pentru Odoreu cu credinţă, pricepere şi curaj!

Data: 17.05.2012 11:10

Interviu cu Fodor Ovidiu Nicolae – candidat la funcţia de primar al comunei Odoreu   R: Care a fost (...)

Drama copiilor rămaşi singuri acasă, abordată în cadrul primei ediţii a Cafenelei publice

Data: 15.05.2012 19:40

Uniunea Social Liberală a inaugurat, marţi seara, la sediul de campanie din Negreşti-Oaş, ”Cafeneaua publică”, în prezenţa a aproximativ 40 d (...)

USL inaugurează “Cafeneaua publică” la Negreşti-Oaş

Data: 14.05.2012 17:54

Uniunea Social Liberală inaugurează, marţi, la ora 18, la Negreşti-Oaş, ”Cafeneaua publică”, un loc în care negreştenii vor putea participa l (...)

Autentificare

 
 
Cont nou!Cont nou!

PNDC

Grand Mall Cinema

Zilele Orasului Satu Mare 2012

Paprika Chef

Sarmexin

Voteaza Nicolae Fodor

Ultimele comentarii

Targ de adoptie animale

Stil masculin

Ora Adevarului

Blog Adrian Pop

Cele mai...

cititeproaspetecomentate

Samtel

Radio Unu

Reclama ta

Live SM

AAPSM

Piata SM

Ziare
ziare
Smarty Web Director




Statistică vizitatori PortalSM

Toate drepturile sunt rezervate. Niciun material de pe acest site nu poate fi
reprodus parţial, integral sau modificat fără permisiunea anterioară a editorului.

Developed by Daniel Costea